2017 m. liepos 6 d., ketvirtadienis

Japonų filmai – live action

Live action / gyvas veiksmas / – suvaidintas aktorių, o ne animacijos būdu sukurtas veiksmas. Termino prireikia, kai kalbama apie filmus, kurie sukurti pagal animacinius filmus.
Turbūt visi anime gerbėjai tikrai yra matę bent kelis live action filmus, kurie gali patikti ir tiems, kas visai nesidomi anime.
Šių filmų galime išvysti tiek kurtų amerikiečių, tiek Japonų. Ir turbūt nesuklysiu pasakydama, kad renkantis žiūrėti filmą pagal anime, tai geriausia likti neišėjus iš Japonijos sienų.
Nes būtent Japonų kurti live action paliko geriausią įspūdį ir šiandien pristatysiu keturis man įsimintiniausius filmus.

Labiausiai patikusi filmų trilogija – Rurouni Kenshin.

Pasakojantys istoriją apie klajoklį samurajų Kenshį Himurą, kuris nešiodamas kardą atbulais ašmenimis prisiekia daugiau nebe žudyti. Tačiau  ar jam pavyks laikytis savo pažado, kai priešai ima grasinti jo naujiems draugams ir tuometinei Japonijai. Jis turėjo vėl pasirinkti ar žudyti, ar kovoti nieko nežudant taip paliekant pavojingus priešus gyvus. Jam padeda jo nauji draugai, kurie net ir neliekant vilčių laimėti pasirenka kovoti dėl to kuo jie tiki.
Tai tikrai geri filmai atspindėję anime dvasią. Kovos scenos buvo atkurtos beveik tobulai, o parinkti aktoriai buvo panašūs į anime personažus. Siūlau pažiūrėti visiems anime Rurouni Kenshin gerbėjams, tiems kam patinka samurajai ir senovės Japonija.

Kiti live action filmai – Gantz dualogija.

Filmai kurti pagal to paties pavadinimo anime, pasakojantys dviejų jaunuolių istoriją. Kurie išgelbėję žmogų nuo traukinio bėgių, patys partrenkemi. Bet vietoj to, kad žūtų Kei Kurono ir Masaru Kato, atsibunda keistame kambaryje. Kur sutinka kitus žmones, kurie atrodo tokie pat sutrikę kaip ir jie.
Pasirodžiusi paslaptinga sferą siunčia jiems pranešimus ir  galiausiai jie apginkluojami fantastinėmis technologijomis ir išsiunčiami žudyti į žemę atvykusių ateivių. Tai tampa lyg žaidimas, kuris pasirodo daug pavojingesnis, nei atrodė iš pradžių. Vykdydami misijas Kei ir Masaru pradeda svarstyti savo tikslus ir tai kuo jie nori būti, kokia vieta jie užima visuomenėje.
Šio filmo siužetas tikrai sukrečiantis ir  originalus. Patiko ir filmo psichologinė pusė, parodoma žmonių moralė ir pasiaukojimas ir pagrindinių veikėjų keitimasis ėmus dėtis keistiems dalykams. Tikrai patiks fantastikos ir veiksmo filmų mėgėjams.

Šiek tiek kitoks filmas – romantinė komedija Princess Jellyfish.

Istorija pasakoja apie keistą merginą, kuri nuo pat vaikystės buvo pakvaišusi dėl medūzų, taip pat bijanti bendrauti su žmonėmis ir svajojanti tapti iliustratore. Taip piešdama medūzas ir kurdama sukneles princesėms.
Vieną dieną ji atsikrausto gyventi į naujus namus, kur sutinka tokių pat keistų žmonių kaip jinai. Bet čia  yra viena taisyklė, kurios jokiais būdais negalima pažeisti – jokių vaikinų. Visas jos gyvenimas pasikeičia negrįžtamai, kai susipažįsta su „mergina“, kuri padeda jai išgelbėti medūzą. O galiausiai supratusi, kad naujoji draugė visai ne mergina bando priprasti prie bendravimo su žmonėmis, kurie ankščiau ją gąsdino. Kai jos naujus namus nori nugriauti, ji su savo naujais draugais bando rasti būdą kaip išgelbėti vietą, kuri tapo neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Panaudodami jos talentą piešti medūzas ir kurti sukneles, jie sukūrę princesių suknelių kolekciją.
Ši romantinė komedija tikrai buvo kitokia, bet gerąja prasme. Man patiko šio filmo veikėjai ir jų kova gelbėjant, tai kas jiems labiausiai rūpi. Kiekvienas iš jų prisidėjo prie jų gyvenamos vietos išgelbėjimo. Būtent ta kova padėjo vystytis naujai draugystei ir padėjo sunkiai bendraujantiems žmonėms išlįsti iš jų susikurto kokono.

Paradise kiss live action filmas,

 buvo vienas mano pirmųjų japoniškų filmų, pasakojantis apie merginą, kuri nežino ko nori savo gyvenime. Kai vieną dieną sutinka grupę jaunuolių, kuriančių paradise kiss drabužių liniją. Jie prašo tapti jų modulių, bet ji nieko apie tai neišmanydama atsisako.  Tačiau tai neatbaido keistuolių nuo tolesnio jų siekimo paversti ją savo modeliu ir padėti jiems laimėti baigiamojo darbo konkursą.
Greitai ji pradeda suprasti šiuos naujus pažįstamus ir sutinka padėti jiems įgyvendinti jų svajonę, taip atrasdama ir savo svajones bei troškimus.
Ši filmą žiūrėjau dėl pagrindinės aktorės tačiau tikrai nenusivyliau.

Visuos šiuos filmus vienija vienas dalykas – anime ir manga pagal, kuriuos jie buvo kurti. Vieniems tokie filmai nepatinka ir mano, kad tik gadina jų mėgstamus filmukus, bet aš manau, jog tai naujas būdas pažiūrėti tą pačią istoriją iš kitos pusės. O tiems, kas nemėgsta animacinių filmų ar komiksų - patirti filmų istorijas jiems priimtinu būdu stebint ne pieštus, bet tikrus žmones.
Japoniški filmai gali pasirodyti kiek neįprasti ar net keisti, bet  manau, kad kiekvienas iš mūsų galime atrasti filmą, kuri žiūrėsime dar ne vieną kartą.

*egle

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą